Predstavljamo vam nominovane po kategorijama:

Najbolji film:
Get Out
Dunkirk
Phantom Thread
Lady Bird
Darkest Hour
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Call Me by Your Name

Najbolji glumac:
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.
Gary Oldman – Darkest Hour
Timothée Chalamet – Call Me by Your Name

Najbolja glumica:
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Meryl Streep – The Post
Sally Hawkins – The Shape of Water
Saoirse Ronan – Lady Bird

Najbolji glumac u sporednoj ulozi:
Christopher Plummer – All the Money in the World
Richard Jenkins – The Shape of Water
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolja glumica u sporednoj ulozi:
Allison Janney – I, Tonya
Laurie Metcalf – Lady Bird
Lesley Manville – Phantom Thread
Mary J. Blige – Mudbound
Octavia Spencer – The Shape of Water

Najbolji reditelj:
Christopher Nolan – Dunkirk
Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
Greta Gerwig – Lady Bird
Guillermo del Toro – The Shape of Water
Jordan Peele – Get Out

Najbolji scenario:
Jordan Peele – Get Out
Greta Gerwig – Lady Bird
Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon – The Big Sick Guillermo del Toro, Vanessa Taylor – The Shape of Water
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji adaptirani scenario:
Scott Frank, James Mangold, Michael Green – Logan
Dee Rees, Virgil Williams – Mudbound
Scott Neustadter, Michael H. Weber – The Disaster Artist
Aaron Sorkin – Molly’s Game
James Ivory – Call Me by Your Name

Najbolja fotografija:
Roger Deakins – Blade Runner 2049
Hoyte Van Hoytema – Dunkirk
Rachel Morrison – Mudbound
Bruno Delbonnel – Darkest Hour
Dan Laustsen – The Shape of Water

Najbolji kostim:
Mark Bridges – Phantom Thread
Jacqueline Durran – Beauty and the Beast
Jacqueline Durran – Darkest Hour
Luis Sequeira – The Shape of Water
Consolata Boyle – Victoria and Abdul

Najbolji miks zvuka:
Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mac Ruth – Blade Runner 2049
Gregg Landaker, Gary Rizzo, Mark Weingarten – Dunkirk
Michael Semanick, David Parker, Stuart Wilson – Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi
Christian T. Cooke, Glen Gauthier, Brad Zoern – The Shape of Water
Tim Cavagin, Mary H. Ellis – Baby Driver

Najbolja montaža:
Lee Smith – Dunkirk
Tatiana S. Riegel – I, Tonya
Sidney Wolinsky – The Shape of Water
John Gregory – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Paul Machliss, Jonathan Amos – Baby Driver

Najbolja montaža zvuka:
Mark A. Mangini – Blade Runner 2049
Richard King – Dunkirk
Matthew Wood – Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi
Nathan Robitaille – The Shape of Water
Julian Slater – Baby Driver

Najbolji specijalni efekti:
Blade Runner 2049
Kong: Skull Island
War for the Planet of the Apes
Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Najbolja šminka i frizure:
Darkest Hour
Victoria and Abdul
Wonder

Najbolji animirani film:
Coco
Ferdinand
The Boss Baby
Loving Vincent
The Breadwinner

Najbolji film vanengleskog govornog područja:
L’insulte
Nelyubov
Teströl és lélekröl
The Square
Una Mujer Fantástica

Najbolji dizajn produkcije:
Blade Runner 2049
Dunkirk
Beauty and the Beast
The Shape of Water
Darkest Hour