Serija „Igra prestola“ (Game of Thrones) osvojila je nagradu Emi za najbolju dramsku seriju drugu godinu za redom i postala najnagrađivanija televizijska serija. Serija „Veep“ ponovo je dobila nagradu za najbolju komediju, a Džulija Luis-Drajfus koja igra glavnu ulogu nagrađena je rekordnim šestim Emijem za najbolju glumicu u komediji.
Džefri Tembor osvojio je nagradu za najboljeg glumca u komediji za ulogu u seriji „Transparent“.
Iznenađenje su bili dobitnici nagrada za najbolje uloge u dramskim serijama. Remi Malek i Tajtana Maslani pobedili su u jakoj konkurenciji za uloge u serijama „Mr. Robot“ i „Orphan Black“.
„Igra prestola“ dobila je ukupno 12 nagrada na sinoćnoj dodeli Emija, pa je zajedno s nagradama Emi u tehničkim kategorijama dodeljnim prošlog vikenda osvojila ukupno 38 Emija i time postala najnagrađivanija serija ikada, prestigavši seriju „Frejzer“ koja ima 37 Emija.
Serija „The People v. O.J. Simpson“ dobila je pet Emija.

Pogledajte sve dobitnike Emi nagrade:
Najbolji sporedni glumac u komediji
Lui Anderson (“Baskets”)
Ostali nominovani: Andre Broger (“Brooklyn Nine-Nine”), Kigan Majkl Kej (“Key & Peele”), Taj Barel (“Modern Family”), Titus Burges (“Unbreakable Kimmy Schmidt”), Met Volš (“Veep”), Toni Hejl (“Veep”)

Najbolji komični scenario
“Master of None, Parents”, Aziz Ansari i Alan Jang
Ostali nominovani: “Catastrophe, Episode 1”, Rob Dilejni i Šeron Horgan, “Silicon Valley, Founder Friendly”, Den O’Kif, “Silicon Valley, The Uptick”, Alek Berg, “Veep, Morning After”, Alek Berg, “Veep, Mother”, Aleks Gregori i Piter Hajak

Najbolja sporedna glumica u komediji
Kejt Mekinon (“Saturday Night Live”)
Ostali nominovani: Nisi Neš (“Getting On”); Alison Džejni (“Mom”), , Džudit Lajt (“Transparent”), Gejbi Hofman (“Transparent”), Ana Člamski, “Veep”

Najbolja režija komedije
“Transparent, Man on the Land”, Džil Solovej
Ostali nominovani: “Silicon Valley, Founder Friendly”, Majk Džaž, “Silicon Valley, Daily Active Users”, Alek Berg, “Veep, Morning After”, Kris Edison, “Veep, Kissing Your Sister”, Dejvid Mandel, “Veep, Mother”, Dejl Stern, “Master of None, Parents”, Aziz Ansari

Najbolja glavna glumica u komediji
Džulija Luis Drajfus (“Veep”)
Ostale nominovane: Trejsi Elis Ros (“Black-ish”), Lori Metkalf (“Getting On”), Lili Tomlin (“Grace and Frankie”), Ejmi Šumer (“Inside Amy Schumer”), Eli Kemper (“Unbreakable Kimmy Schmidt”)

Najbolji glavni glumac u komediji
Džefri Tambor (“Transparent”)
Ostali nominovani: Aziz Ansari (“Master of None”), Vilijam H. Mejsi (“Shameless”), Tomas Midltič (“Silicon Valley), Wil Fort (“The Last Man on Earth”), Entoni Anderson (“Black-ish”)

Najbolji rijaliti takmičarski program
“The Voice”
Ostali nominovani: “American Ninja Warrior”, “Dancing With the Stars”, “Project Runway”, “Top Chef”, „The Amazing Race“

Najbolji scenario za mini seriju, tv film ili specijal
“The People v. O.J. Simpson, Marcia, Marcia, Marcia”, D.V. DeVinsentis
Ostali nominovani: “Fargo, Loplop”, Bob DeLorentis, “The Night Manager”, Dejvid Far, “The People v. O.J. Simpson, From the Ashes of Tragedy”, Skot Aleksander i Leri Karasevski, “The People v. O.J. Simpson, The Race Card”, Džo Robert Kol, “Fargo, Palindrome”, Noa Holi

Najbolja sporedna glumica u mini seriji ili filmu
Redžina King (“American Crime”)
Ostale nominovane: Olivija Kolman (“The Night Manager”), Melisa Leo (“All the Way”), Sara Polson (“American Horror Story: Hotel”), Džin Smart (“Fargo”), Kejti Bejts (“American Horror Story: Hotel”)

Najbolja režija mini serije, filma ili specijala
„The Night Manager”, Suzan Bir
Ostali nominovani: “Fargo, Before the Law”, Noa Holi, “ “The People v. O.J. Simpson, From the Ashes of Tragedy”, Rajan Marfi, “The People v. O.J. Simpson, The Race Card”, Džon Singlton, “The People v. O.J. Simpson, Manna from Heaven”, Entoni Hemingvej , “All the Way”, Džej Rouč

Najbolji sporedni glumac u mini seriji ili filmu
Sterling K. Braun (“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story”)
Ostali nominovani: Hju Lori (“The Night Manager”), Dejvid Švimer (“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story”), Džon Travolta (“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story”), Džesi Plemons (“Fargo”), Bokim Vudbajn (“Fargo”).

Najbolja glumica u mini seriji ili filmu
Sara Polson (“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story”)
Ostale nominovane: Felisiti Hafman (“American Crime”), Lili Tejlor (“American Crime”), Keri Vošington (“Confirmation”), Odra Mekdonald (“Lady Day at Emerson’s Bar and Grill”), Kirsten Danst (“Fargo”)

Najbolji glumac u mini seriji ili filmu
Kortni B. Vons (“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story”)
Ostali nominovani: Idris Elba (“Luther”), Benedikt Kamberbač (“Sherlock: The Abominable Bride”), Tom Hidlston (“The Night Manager”), Kuba Guding Mlađi (“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story”), Brajan Krenston (“All the Way)

Najbolji TV film
“Sherlock: The Abominable Bride”
Ostali nominovani: “All The Way” (HBO), (PBS), “Luther” (BBC America), “Confirmation”, (HBO), “A Very Murray Christmas” (Netflix)

Najbolja mini serija
“The People v. O.J. Simpson: American Crime Story” (FX)
Ostali nominovani: “The Night Manager” (AMC), “Roots” (History), “Fargo” (FX), “American Crime” (ABC)

Najbolji scenario za specijal
“Patton Oswalt: Talking For Clapping”,
Ostali nominovani: “John Mulaney: The Comeback Kid”, Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted”, “Triumph’s Election Special 2016”, “Amy Schumer: Live At The Apollo”

Najbolji talk-show
Last Week Tonight With John Oliver,
Ostali nominovani: Jimmy Kimmel Live!, The Late Late Show With James Corden, Real Time With Bill Maher, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, “Comedians in Cars Getting Coffee”

Najbolje skeč serije
“Key & Peele”
Ostali nominovani: “Drunk History”, “Inside Amy Schumer”, “Portlandia”, “Saturday Night Live”, “Documentary Now!”

Najbolji scenario za dramu
“Game of Thrones, Battle of the Bastards”, Dejvid Beniof i D. B. Vajs
Ostali nominovani: “Downton Abbey, Episode 8”, Džulijan Felous, “The Good Wife, End”, Robert King i Mišel King, “Mr. Robot, eps1.0_hellofriend.mov”, Sem Esmail, “UnREAL, Return”, Marti Nokson i Sara Gertrud Šapiro, “The Americans, Persona Non Grata”, Džoel Filds i Džo Vajsberg

Najbolja sporedna glumica u drami
Megi Smit (“Downton Abbey”),
Ostale nominovane: Mejsi Vilijams (“Game of Thrones”), Lena Hidi (“Game of Thrones”),”Mora Tirni (“The Affair”), Konstans Cimer (“UnREAL”), Emilija Klark, “Game of Thrones”

Najbolja režija drame
“Game of Thrones, Battle of the Bastards”, Migel Sapočnik
Ostali nominovani: “Downton Abbey, Episode 9”, Majkl Engler, “Game of Thrones, The Door”, Džek Bender, “Homeland, The Tradition of Hospitality”, Lesli Linka Gleter, “Ray Donovan, Exsuscito”, Dejvid Holander, “The Knick, This Is All We Are”, Stiven Soderberg

Najbolji sporedni glumac u drami
Ben Mendelson (“Bloodline”)
Ostali nominovani: Piter Dinklidž (“Game of Thrones”), Kit Herington (“Game of Thrones”), Majkl Keli (“House of Cards”), Džon Vojt (“Ray Donovan”), Džonatan Benks, “Better Call Saul”

Najbolji glavni glumac u drami
Remi Malek (“Mr. Robot”)
Ostali nominovani: Bob Odenkirk (“Better Call Saul”), Kevin Spejsi (“House of Cards”), Lijev Šrajber (“Ray Donovan”), Metju Ris (“The Americans”), Kajl Čendler, “Bloodline”

Najbolja glavna glumica u drami
Tatjana Maslani (“Orphan Black”)
Ostale nominovane: Taradži P. Henson (“Empire”), Kler Dejns (“Homeland”), Robin Rajt (“House of Cards”), Keri Rasel (“The Americans”), Viola Dejvis, “How to Get Away With Murder”

Najbolja komedija
Veep” (HBO)
Ostali nominovani: “Master of None” (Netflix), “Modern Family” (ABC), “Silicon Valley” (HBO), “Transparent” (Amazon), “Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix),“Black-ish”, (ABC)

Najbolja drama
“Game of Thrones” (HBO),
Ostali nominovani: “Better Call Saul” (AMC), “Downton Abbey” (PBS), “Homeland” (Showtime), “House of Cards” (Netflix), “Mr. Robot” (USA), “The Americans”, (FX)